Porovnať nehnuteľnosti

Porovnať

Neboli nájdené žiadne nehnuteľnosti na porovnanie.

Prenájom: sú na tom Slováci horšie než Poliaci?

  /  Zaujímavosti   /  Prenájom: sú na tom Slováci horšie než Poliaci?

Prenájom: sú na tom Slováci horšie než Poliaci?

Zhodou okolností sa nám do ponuky na prenájom dostal 2-izbový byt v Katoviciach v Poľsku. Keďže ako realitná kancelária v Trnave na Slovensku prioritne cielime na Slovenský trh Trnava okolie, rozhodli sme sa o byte napísať aspoň krátky článok a porovnať situáciu na realitnom trhu u nás a našich susedov Poliakov.

Zatiaľ čo v Katoviciach zaplatíte za prenájom bytu o rozlohe v rozmedzí 38 m2 až 60 m2 v priemere približne 434,-€ mesačne, v Trnave byt v podobnej rozlohe priemerne stojí 565,-€

Mesto Katovice má výbornú občianska vybavenosť a infraštruktúru. Nájdete tu známe medzinárodné letisko, železničnú stanicu, ktorá patrí k najhlavnejším železničným uzlom Poľska, či jeden z najväčších električkových systémov na svete, ktorý pokrýva až 14 okresov. Za zmienku stojí aj úroveň vzdelania v podobe vedeckých centier, 28 vysokých škôl akadémií univerzít a inštitútov, 80 stredných škôl, 35 gymnázií, okolo 55 základných škôl. V meste sa nachádza mnoho turistických možností, parkov, námestí, architektúry, prírodných rezervácií a nákupných možností.

2-izbový byt Katovice, časť Osiedle Tisiaclecia
Rozloha: 39,70 m²
Cena: 1500zł = 349,86€ mesačne vrátane energií
Stav: rekonštrukcia
Dispozícia: chodba, kuchyňa spojená s obývacou časťou,  samostatná spálňa, technická miestnosť, balkón.
Vybavenie: kompletne vybavený a zariadený vrátane všetkých spotrebičov a nábytku. Byt je možné po dohode dozariadiť podľa potrieb nájomcu.
Výhody:  nová kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi, v kúpeľni a obývacej izbe sú zabudované senzory oxidu uhoľnatého a plynu. V bytovom dome sa nachádza suterén a sušiareň pre obyvateľov (pre 8 apartmánov) so vstupom na kartu.
V tesnej blízkosti bytového domu: Sliezsky park, Rybník Maroko, Obchody, škôlka, pošta, telocvičňa, klinika, ihrisko na plážový volejbal, detské ihriská.

Zatiaľ čo v Katoviciach zaplatíte za prenájom bytu o rozlohe v rozmedzí 38 m2 až 60 m2 v priemere približne 434,-€ mesačne, v Trnave byt v podobnej rozlohe priemerne stojí 565,-€, čo je o 131€ viac. Pričom kvalita občianskej vybavenosti je v meste Katovice neporovnateľne vyššia. V tabuľke nižšie môžete porovnať ceny prenájmov jednotlivých okresov u nás a v Poľsku.

Porovnanie cien prenájom na Slovensku a Poľsku
http:// Zdroj: bankier.pl na základe údajov otodom.pl (08/2019)
nehnuteľnosti.sk (11/2019)

Môžeme vidieť, že na Poľskom realitnom trhu sa cena prenájmu v hlavnom meste výrazne líši od najnižšej ceny.

Pridať komentár
You don't have permission to register