Porovnať nehnuteľnosti

Porovnať

Neboli nájdené žiadne nehnuteľnosti na porovnanie.

Tipy ako maximálne využiť priestor v malom byte

  /  Dizajn   /  Tipy ako maximálne využiť priestor v malom byte

Tipy ako maximálne využiť priestor v malom byte

Zariaďovanie malých priestorov je ako skladanie puzzle.  Zdá sa vám nemožné prispôsobiť miestnosť, ktorá má spĺňať  viacero funkcií? V skutočnosti existuje veľa spôsobov ako dosiahnuť aby bol váš malý domov funkčný a vizuálne väčší. Pozrite sa na naše tipy.

Využite potenciál steny
Základom úspechu je využiť priestor do posledného centimetra, a preto siahajte po nábytku až po strop. Obzvlášť v malých priestoroch sa oplatí investovať do kvalitného nábytku na mieru. Nielenže zabezpečí dostatok úložného priestoru, ale hlavne pridáva metre štvorcové na podlahu. Výborným príkladom je kuchynská linka s vysokými hornými skrinkami a vstavaná skriňa s posuvnými dverami. Netreba zabúdať na nástenné police, ktoré okrem úložnej funkcie vytvárajú príjemný estetický dojem.

Preč s nepotrebnými vecami
Ak žijete v malom byte musíte byť realistický v tom čo naozaj potrebujete a využívate. Viete koľko topánok skutočne nosíte? Oblečenie, ktoré ste nemali už dva roky na sebe a ktoré je o dve čísla menšie radšej niekomu darujte a uvidíte ako sa váš domov okamžite zväčší.

Pohodlie nadovšetko
Nemusíte sa vzdávať postele kvôli tomu, že zaberá veľa miesta. Venujte svoj čas a úsilie nájsť takú, ktorá bude vyhovovať vašim rozmerom. Pre maximalizovanie plochy podlahy odporúčame posteľ zasunúť k stene. Fantastickým riešením je zvoliť posteľ so zásuvkovým úložným priestorom. Zásuvky uľahčia manipuláciu a tak sa stanú vhodné na každodenné používanie. Pri výbere postele sa určite vyhnite masívnemu rámu.
Typ: Nábytok na nohách odľahčuje podlahový priestor.

Správne osvetlenie
Prirodzené svetlo je najlepší spôsob ako oživiť a zväčšiť byt. Neschovávajte okná za ťažké závesy, používajte skôr vzdušné materiály vo svetlých farebných tónoch. Keď denné svetlo nestačí na to, aby bol váš domov svetlý, sú potrebné kvalitné svietidlá. Pri malých priestoroch je nevyhnutné uvoľniť miesto na stolových či policových plochách a využiť nástenné osvetlenie.

Variabilný nábytok
Nábytok, ktorý sa môže zložiť keď sa nepoužíva je pre vás must have. Pravdepodobne nebudete mať priestor na veľký jedálenský stôl. Riešením je stôl so sklápacím systémom na stenu spolu s rozkladacími stoličkami. Sedacia súprava, alebo rozkladacia pohovka s úložným priestorom je skvelým príkladom jedného nábytku, ktorý spĺňa hneď tri rôzne funkcie. Oplatí sa popremýšľať o nábytku na kolieskach, ktorý jednoducho presuniete tam, kde ho aktuálne potrebujete.

Pridať komentár
You don't have permission to register